niedziela, 29 września 2013

Scrapbooking Dla Opornych [SDO] #3 - kurs Aka


Dwa tygodnie temu zadałam (tutaj) Wam pytanie, jaki kurs mam dla Was przygotować.
Wybrana została kartka w kształcie portfela. 

Tym razem zrobiłam kartkę w wersji kobiecej.
Do jej wykonania potrzebne będą:
  • Mata, nożyczki, klej,
  • Dwa papiery o różnych kolorach - u mnie: SweetDream #07 i Beautiful Time
  • Papier bazowy - u mnie arkusz papieru wizytówkowego
  • Wstążka o szerokości 1,5 cm - około 50 cm
  • Sznurek, koronka, ćwiek, perełki
 

Zaczynamy:
Ja lubię, kiedy portfel jest dość stabilny, dlatego stosuję trzy warstwy papieru. Papier wizytówkowy przycinam do wielkości dwóch kwadratów o boku 10 cm oraz trzech prostokątów o bokach 1,5 cm x 10 cm. Z papieru kolorowego docinam podwójną ilość powyższych wymiarów, tak, abyśmy mogli okleić papier wizytówkowy z obu stron.

  

Z drugiego kolorowego papieru docinam
 dwa prostokąty o boku 4 cm x 8 cm 
oraz 
kwadrat o boku 8 cm.

Papier wizytówkowy układam w takiej kolejności jak na poniższym zdjęciu. W przerwach między papierem będę wklejać kawałki wstążki.

Klejem smaruję brzeg papieru i układam połowę z szerokości wstążki.

Tutaj się pospieszyłam i nakleiłam już papier kolorowy, ale można to sobie zostawić na sam koniec. Teraz kleję już po kolei - papier, wstążka, papier, wstążka...Z drugiej strony to powinno wyglądać mniej więcej tak jak na poniższym zdjęciu  - jak widzicie, papieru całkowicie nie dosuwam do siebie, tylko zostawiam około 2 mm przerwy.


Doklejam ostatnie paski papieru i wstążkę.Tak wygląda całość - z drugiej strony:


I teraz naklejam z obu stron warstwy kolorowego papieru oraz docinam wystające końcówki wstążki.Narożniki można zaokrąglić, lub założyć metalowe narożniki.

W kwadracie papieru o boku 8 cm zaokrąglam i tuszuję brzegi, pod spód nakleiłam koronkę - można wstążkę, kolejny papier...
Dodaję ćwiek, który będzie zapięciem.


Z drugiej strony tego kwadratu doklejam końcówkę sznurka - długość około 30 cm.


Następnie cały kwadrat przyklejam do górnego boku portfela. Na środkowym boku można przypiąć ćwieki, guziki, ja przedziurkowałam, założyłam nity i przewiązałam sznurek.
Czas na zrobienie kieszonek na banknoty - dolne narożniki prostokątów 4 x 8 cm zaokrągliłam, całość potuszowałam na brzegach.


Z drugiej strony podklejam wąskie paseczki papieru, raz zrobiłam to z kosteczkami 3D, ale nie jestem do nich przekonana akurat w tym miejscu, bo banknoty mogą się wysuwać górą, a wolę, żeby były stabilnie schowane.


Najpierw przyklejam górną kieszonkę - w momencie przyklejania wsuwam kawałek złożonego papieru, żeby kieszonka nieco odstawała, następnie niżej naklejam dolną kieszonkę.


A to jest efekt, który chciałam osiągnąć - kieszonki nieco odstają, nie przylegają całkowicie i banknoty będzie łatwo umieścić w środku.

Ozdabianie, to już pełna dowolność, na pewno warto dodać motyw przeszyć, ja z braku sprawnej maszyny obszywam ręcznie, lub rysuję szwy przy brzegach.
Również ozdabianie środka to pełna dowolność - ja wsunęłam tag wycięty z paska dodatków do Dreams Come True - oraz z prawej strony nakleiłam biały papier, na którym umieszczę ręcznie wpisane życzenia.


Mam nadzieję, że czytelnie objaśniłam w jaki sposób powstają moja kartki - portfele.
Teraz kolej na Was - w ciągu najbliższych dwóch tygodni, czyli do 13 października macie czas na wykonanie i zgłoszenie swojego portfela, wykonanego głównie z papierów ScrapAndMe.
Zapraszam do działania :) Nagrody czekają!
Pozdrawiam,
Aka4 komentarze:

Dziękujemy za odwiedziny i komentarz :)